Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
09.07.2024

На Житомирщині прокуратура повернула державі з незаконного володіння землі оборони вартістю 186 млн грн

За позовом Житомирської обласної прокуратури рішенням суду приватне товариство зобов’язали повернути Житомирській обласній військовій адміністрації 7,5 га земель оборони з цільовим призначенням для ведення лісового господарства.
Йдеться про земельну ділянку вартістю 186 млн грн, що на території Станишівської сільської ради Житомирського району (за межами с. Зарічани).
У 2019 році приватне товариство, з метою будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення, зареєструвало на землю право оренди. А згодом ділянку розділили на три окремі, з присвоєнням нових кадастрових номерів.
Однак прокурори встановили, що право оренди зареєстровано незаконно. Відповідач використав недостовірні відомості з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Її сформовано на підставі розпоряджень, які суд свого часу визнав незаконними, а також недійсного договору оренди.
До того ж, під час відведення землі незаконно змінено її цільове призначення та вилучено у постійного землекористувача – ДП Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат Міністерства оборони України.    
Фактично товариство повторно вчинило дії щодо заволодіння і використання земель оборони, без жодного рішення та правовстановлюючих документів.
За таких умов державі створено перешкоди у користуванні та розпорядженні своїм майном.  
Житомирська обласна прокуратура, в інтересах держави, звернулась до суду.
Наразі позов щодо усунення перешкод у користуванні і розпорядженні землею шляхом скасування держреєстрації права оренди та повернення її  законному користувачу задоволено.
Також Господарським судом Житомирської області скасовано держреєстрацію усіх трьох ділянок у Держземкадастрі як земель рекреаційного призначення.

Автор: Пресслужба Житомирської обласної прокуратури
кількість переглядів: 962